Kako smo?

Kako smo? Život u Hrvatskoj u doba korone: Preliminarni rezultati istraživačkog projekta

Autorice: Nataša Jokić-Begić, Ivana Hromatko, Tanja Jurin, Željka Kamenov, Gordana Keresteš,  Gordana Kuterovac-Jagodić, Anita Lauri Korajlija, Darja Maslić Seršić, Jasmina Mehulić,  Una Mikac, Meri Tadinac, Jasmina Tomas, Claire Alexandra Sangster Jokić:

U ovoj su monografiji prikazani preliminarni nalazi istraživanja Kako smo?, koji pokazuju kakvo je psihološko stanje građana Hrvatske i kako su se s pandemijom COVID-19 i potresom u Zagrebu nosile osobe svih generacija i u različitim životnim ulogama: od učenika i studenata, preko osoba u vezi i samaca, roditelja maloljetne djece, zaposlenih i nezaposlenih osoba do umirovljenika. Pokazale smo kako su se doživljene promjene u načinu života odrazile na razine stresa, anksioznosti i depresivnosti različitih podskupina građana, koji su bili najveći rizični čimbenici te što se pokazalo najvažnijim zaštitnim čimbenicima nenarušenog psihičkog zdravlja.

Poveznica na digitalnu verziju publikacije s rezultatima: