Obilježen 149. rođendan Filozofskog fakulteta

19. listopada 2023., obilježen je Dan Filozofskog fakulteta i njegov 149. rođendan. Uz mnoge uvažene goste uključujući rektora, gradonačelnika, brojne dekane i predstavnike znanstvenih i izdavačkih institucija te članova diplomatskog kora proslavu je uljepšala i glazba te divni glasovi našega zbora Concordia Discors pod ravnanjem dirigenta Lobela Filipića.

Na proslavi su nakon pozdravnih govora rektora i gradonačelnika te izvještaja o radu Fakulteta u prošloj godini kojeg je podnio dekan, podijeljene i nagrade zaposlenicima. Ove godine na Danu Fakulteta osjetio se značaj i važnost Odsjeka za psihologiju. Zapažen govor održao je predsjednik Studentskog zbora Filozofskog fakulteta Andrej Mitić (student prve godine diplomskog studija psihologije),

Godišnju nagradu Fakulteta za dvije objavljene knjige dobio je profesor Damir Ljubotina, a skupina naših studenata članova Kluba studenata psihologije STUP dobila ja nagradu Franjo Marković za projekt PsySchoology.

Prvi put dodijeljena je nagrada za mentore školske prakse na nastavničkim studijskim programima koju je dobila naša mentorica, psihologinja u XVI. zagrebačkoj gimnaziji, kolegica Ana Ribaric Gruber.

U ime svih nagrađenih zahvalio se profesor Ljubotina naglasivši važnost Filozofskog fakulteta u promicanju ideje humanizma u našem društvu.

Svim nagrađenima srdačno čestitamo i veselimo se proslavi 150. godišnjice našeg Fakulteta sljedeće godine.

Godišnju nagradu Filozofskoga fakulteta dobio je prof. dr. sc. Damir Ljubotina (Odsjek za psihologiju) – za znanstvenu knjigu Doživljaj kontrole u psihologiji – teorije, metode i istraživanja (Zagreb: FF press 2022.) i znanstvenu monografiju (u koautorstvu s prof. dr. sc. Oljom Družić Ljubotina) Doživljaj socijalne nepravde: Psihosocijalna perspektiva (Zagreb: FF press, 2022).

Skupina studenata, članova Kluba studenata psihologije STUP (Lara Bakić, Zvonka Benija, Dražen Bičanić, Anja Bjelica, Mirta Bujan, Tihana Burušić,

Ivana Cindrić, Nina Čandrlić, Ana Dujlović, Tea Đula, Antonija Eterović, Anamarija Filković, Matija Galešić, Iva Groznica, Jurja Jakob, Dominik

Jelić, Anamarija Jelašić, Anamarija Karin, Andreja Krizmanić, Mihael Kukrika, Iva Miličević, Iva Neznanović, Ana Marija Nogolica, Magdalena

Prevendar, Paula Rossini, Prijam Todorić, Ema Trkulja, Laura Vidaković) dobila je nagradu Franjo Marković  za projekt psySCHOOLogy (2022)